Piyano

Hisar Akademi’de piyano derslerimiz deneyimli öğretmenler eşliğinde bireysel gerçekleştiriliyor, derslere her seviyedeki piyano öğrencileri katılabiliyor. Hisar Akademi Müzik Okulu ABRSM (The Associated Board of the Royal Schools of Music) sınav sistemine öğrenci hazırlamanın yanı sıra bu eğitimi hobi olarak sürdürmek isteyen katılımcılara uygun ders programı çeşitliliği sunuyor.

Piyano branşında okulumuzun anlaşmalı olduğu Royal Akademi programından yararlanabilirsiniz. İngiliz Kraliyet Akademisi’nin müzik alanında uygulamakta olduğu sertifika ve diploma programı, Avrupa ve Amerika başta olmak üzere uluslararası geçerliliğe sahip bir eğitim ve sınav sistemidir. Belirli aşamalar sonucunda bu programa katılanlar Associated Board of Royal Schools of Music sertifikası alma hakkı kazanıyor. Toplu teori ve solfej dersinin ardından bireysel piyano derslerine katılıp, dönem sonunda uygulanacak sınavlar sonucunda sertifika sahibi olabilirsiniz.

Eğitmenler Hakkında

Tuluğ Tırpan: Freies Wort eleştirmeni Klaus Morgenstern’in “Akarcasına yorumladığı son derece zarif ve enerji dolu Mozart yorumu ile seyirciyi büyüledikten sonra , konseri kendi eseri ‘Reflection’ın nefes kesen yorumu ile bitirdi…” sözleri ile anlattığı Tuluğ Tırpan, müzik eğitimini Viyana’da tamamladı. Müziklerini yaptığı “Hearts” müzikali Viyana’da büyük bir gişe başarısına imza attı. 2007 yılında bestelediği Mevlana Senfonik Şiiri ile eleştirmenlerden, “Sıra dışı, nefes kesen ve 2007 yılının en dikkate değer eseri” övgüsünü alan Tuluğ Tırpan , Performing Arts Studio of Vienna’da öğretim görevlisi olarak dersler verdi. Profesyönel kimliğinin yanısıra Hisar Akademi’de müzik eğitmenliğine devam etmektedir.

Alpay Vural: İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü'nü bitirdi. Aktif olarak sürdürdüğü sahne kariyerinin yanısıra 2012 yılından itibaren Hisar Akademi'de piyano öğretmenliği yapmaktadır.

Cenk Çalışan: 1997 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü Piyano Anabilim dalından mezun oldu. 1989- 1994 yılları arasında Faris Akarsu ile piyano, solfej, armoni çalıştı. 2008 yılından itibaren Hisar Okulları’nda ve Hisar Akademi’de piyano öğretmenliği yapmaktadır.

Billur Sancakoğlu: Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2007 yılından bu yana Hisar Okulları’nda piyano öğretmenliği yapmaktadır.

Zeynep Yamantürk: İstanbulda doğdu. Piyanoya 3.5 yaşında Rana Erksan ile başladı. İlk konserini 4.5 yaşında verdi. Prof. Ferdi von Ştatzer, Prof. Leonid Brumberg ve Prof. Judith Uluğ ile çalışmalarına devam eden sanatçı, 1985 yılında MSGSÜ Devlet Konservatuarını bitirdi. 1987’de aynı kurumda master ve 1990 yılında da sanatta yeterliliğini tamamladı. 1985 yılında uluslararası Doblinger Piyano Yarışması’nda ve Uluslararası Pegasus Piyano Yarışması’nda ikincilik, 1986 ‘da Brüksel’de Concours Interational de Piano Bösendorfer Empire’da büyük jüri ödülü kazandı. Avrupa ve Amerika’da çok sayıda konser turnesi yapan sanatçı, halen MSGSÜ Devlet Konservatuarı Piyano Anasanat Dalı’nda öğretim görevliliğine devam etmekte ve konser kariyerini sürdürmektedir.

BAŞVUR

Hisar Akademi kuralları için tıklayınız.