Sıkça Sorulan Sorular

Hisar Akademi programlarına kimler katılabilir?
Hisar Akademi etkinliklerine yaş grupları dahilinde isteyen herkes katılabilir. Çalışmalar okul öğrencileri kadar dışarıdan gelecek katılımcılara da açıktır.
Etkinliklere herhangi bir indirim uygulanır mı?
Hisar Okulu öğrencileri etkinliklere indirimli katılırlar. Tüm katılımcılar birden fazla etkinliğe katılmak istediğinde yüzde 5 indirimden yararlanabilirler. Aynı oran kardeş katılımcılar için de geçerlidir.
Katılımcıların müzik enstrümanları veya spor kıyafetleri (aikido, bale vs...) Akademi tarafından karşılanır mı?
Spor ve müzik branşlarında katılımcıların malzemeleri kendilerine ait olmalıdır. Usta öğreticilerimizin yönlendirmeleriyle ihtiyacınız olan malzemeleri dönem başında temin edebilirsiniz.
Hisar Akademi ve Royal Academy müzik programları arasında ne fark vardır?
Merkezi İngiltere’de bulunan ABRSM (Associated Board of Royal Schools of Music) çalışmalarında Royal Academy’nin belirlediği müfredat uygulanır. Bitiminde yapılan sınavda başarılı olanlar sertifika almaya hak kazanır. Katılımcılar için sınav ücreti, kitap ücretleri ve 50 dakikalık teori, solfej dersleri toplam ücrete dahildir. Royal Academy çalışmaları bireyseldir. Royal Academy programına belirlediği müzik dalında uzmanlaşmak, uluslararası sertifikaya sahip olmak isteyen herkes katılabilir.

Hisar Akademi müzik programı, yeni başlayanlara seçtikleri enstrümanı sevdirmek veya çaldıkları enstrümanı geliştirmek amacıyla yapılan bireysel ya da grup derslerinden oluşur. Program katılımcılar doğrultusunda belirlenir. Sınav sistemine dahil değildir.