Basketbol

Basketbol çocukların kişilik gelişimi üzerinde önemli etkisi olan bir spor dalıdır. Hisar Akademi basketbol okuluna devam eden çocuklar sezon içerisinde yeni dostluklar kurar, fiziksel olarak güçlenir, refleksleri, denge ve koordinasyonları gelişir, kazanmayı, kaybetmeyi ve bu duygularla baş etmeyi öğrenirler. Tüm bunların ötesinde bir takımın parçası olup birlikte çalışmayı ve başarıya ulaşmayı; ekip ruhunu keşfederler. 6-7 yaş grubundaki çocuklar basketbol dalında branşlaşmaya geçmeden aldıkları temel eğitimle denge, koşma, atlama, sıçrama, yakalama gibi temel beceri programlarının bulunduğu eğitim evresinden geçerler.

Eğitmenler Hakkında

  • Nezih Akalp: Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunu Nezih Akalp; 2008-2009 yılında antrenörlüğünü yaptığı İstanbul Ticaret Odası küçük takım BOB Ligi şampiyonu oldu. 1994-2000 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü’nde basketbol altyapı antrenörlüğü yaptı. Nezih Akalp Hisar Okulları beden eğitimi öğretmenliğine devam etmektedir.
  • Furkan Aslan: Basketbol hayatına Fenerbahçe’de başladı ve sonrasında DSİ ve Sancaktepe Belediye Spor Kulübü’nde oynadı. Royal Cert Spor Kulübü’nde antrenörlük yaptı. Sakarya Üniversitesinde eğitimine devam etmektedir.