VEX Robotik Atölyesi

Geleceğin mühendisleri ilk eğitimlerine Hisar Akademide başlıyor. Mühendisliğin temel ilkeleri, robotik, kodlama ve mekaniğin birleşimiyle, Carnegie Mellon Robotics Academy tarafından hazırlanmış müfredat ile eğitimlerimiz gerçekleşiyor.

Okul öncesi ve 1.sınıf öğrencileri (5-7 yaş) temel algoritma mantığını öğrenerek problem çözme becerilerini geliştirebilecekleri eğlenceli robotlar yaparlar. Bilgisayar ya da tablet olmadan programlamayı öğrenirler. Uluslararası stanadartlara göre hazırlanmış setler ile STEAM düşüncesini teşvik etmek ve yaratıcı problem çözme fikirlerini harekete geçirmeyi hedeflemektedir. Sınıf içi aktivitelerle öğrenciler keşfetmenin yeni yollarını bulabilirler.

İlkokul öğrencileri (8-10 yaş) uygulamalı etkinlikler yoluyla STEAM’in temellerini öğrenirler. Öğrencilerin eğlenceli ve renk kodlu VEX parçaları ile eğitim esnasında öğrenirken organize olmalarına, kodlamayı ve mühendisliği eğlenceli ve hızlı bir şekilde algılamasına yardımcı olur. 

Ortaokul öğrencileri (10-14 yaş) sahip olduğu setlerle hiçbir alete ihtiyaç duymadan el becerisi için tasarlanmış, parçalarla ilk robotlarını kolayca yaparlar ve çok çeşitli ek parçalar ile daha büyük, daha güçlü, daha işlevsel robotlar ortaya çıkarabilirler. 

Öğrenciler ekip çalışması, liderlik, iletişim ve daha pek çok konuda yaşam boyu beceriler kazanırlar. VEXcode’un Blok tabanlı arayüzü, kodlamaya yeni başlayanlar için mükemmel bir platformdur. Öğrenciler basit bir sürükle, bırak arayüzü kullanırlar.