HİSAR AKADEMİ KURALLAR

Ders Günleri: Hisar Akademi programları grup dersleri veya bireysel dersler olarak uygulanmaktadır. Dersler 15’er haftalık iki dönemden hafta sonları gerçekleşir. Sene başında belirlenerek internet sitemizde de yayınlanan takvimdeki ders günlerinde, mücbir sebepler dışında değişiklik yapılmaz. Lütfen takvimi inceleyerek ders günlerini takip etmek üzere saklayınız.

Ders Süresi: Hisar Akademi’de dersler aksi ifade edilmediği sürece 50 dakikadır. 

Telafi: Takvimde belirtilen günlerde Hisar Akademi tarafından iptal edilen dersler olursa, program telafi edilir.  Katılımcılardan takvime uymaları beklenir. Grup derslerinde, katılımcı kaynaklı sebeplerle gerçekleşmeyen derslere telafi UYGULANMAZ.

Bireysel müzik dersleri için;  15 haftalık dönem içinde (katılımcıdan kaynaklı olan sebeplerde) önceden Hisar Akademi yetkilisine haber verilmesi kaydı ile 2 derse kadar telafi uygulanır. Katılımcı tarafından iptal edilen ders sayısı 2’den fazla olur ise telafi yapılmaz. 

Pandemi sürecinde online eğitime geçildiği takdirde Hisar Müzik Akademisi dersleri de online olarak devam edecek, velinin aksi yönde talebi halinde ise kalan derslerin para iadesi yapılacaktır.

Ödemeler: Hisar Akademi ücretleri kayıtlarla birlikte kültür merkezi veya spor merkezi girişinde bulunan misafir ilişkileri masalarından veya on-line olarak yapılır. İlk ders öncesi ödemelerinizi tamamlamanızı önemle rica ederiz.  Ders ücretleri katıldığınız ders sayısına göre hesaplanmaz, dönemliktir.

Dönem başında katılınan ilk ders ile katılımcının kayıt yaptırmış ve tüm dönem ücretini karşılayacağını beyan etmiş olduğu kabul edilmektedir.

Hisar Okulları’na Giriş: Katılımcıların güvenli ve sağlıklı bir ortamda etkinliklerini sürdürebilmeleri için güvenlik önlemleri alınmıştır. Kayıtlarınızı tamamladığınızda sizlere verilen giriş kartlarını yanınızda taşıyarak güvenlik noktasında göstermeniz giriş çıkışlarınızı ve otopark kullanımızı hızlandıracaktır.

Ders Dışı Saatler:  Hisar Akademi’de ders saatleri dışında tüm sorumluluk veliye aittir. Katılımcı, ders çıkışında başka bir branşa dahil oluyorsa, transferi kendisi ya da ailesi tarafından sağlanır. Hisar Akademi ve Hisar Okulları belirlenen ders saatleri dışında sorumluluk taşımamaktadır. Öğrencileri zamanında alıp bırakmanızı önemle rica ederiz. 

Kayıp Eşya:  Hisar Akademi kaybolan kişisel eşyalardan sorumlu değildir. Unutulan eşyalar her pazartesi Hisar Okulları iç hizmetler sorumlusuna veya depo sorumlusuna teslim edilmektedir. Eşyalarınızı hafta içi günlerde ilgili birimden teslim alabilirsiniz. Program bitiminde sahiplenilmemiş eşyalar bağış programımıza dahil edilecektir.

Kazalar: Kayıt formunda acil durumlarda ulaşılabilmek üzere numaraları bildirilen telefonların açık tutulması önemle rica olunur. Gerek görüldüğü acil durumlarda katılımcılar ambulans ile en yakın tam teşekküllü hastaneye nakledilecektir (Acıbadem Maslak, Amerikan Hastanesi, Memorial). Küçük kaza ve incinmelerde tedavi okul revirince yapılacak ve öğrenci velisine bilgi verilecektir. Spor Merkezi revirinde 09:00 – 16:20 zaman aralığında hemşiremiz bulunmaktadır.