Davul

Hisar Müzik Akademisi davul dersleri çeşitli yaş aralığından öğrencilere enstrümantal performans ve müzisyenlik deneyimlerini pekiştirecek  temel ve ileri seviye çalışmalar içermektedir. Ders içeriği; baget tutuşu ve enstrüman postürü, baget kontrolü, 4 uzuv koordinasyonu ve notasyon alanında ilerler. Müzik stilleri ve icra yöntemleri üzerine metodolojik çalışarak çeşitli tarzlarlarda şarkılara eşlik edip, orkestra içinde uygulama çalışmaları yapılır.

Hisar Müzik Akademisi London College of Music (LCM)  sınav sistemine öğrenci hazırlamaktadır.  London College of Music sekiz seviyeden oluşan uluslararası bir sertifika ve diploma programıdır. Toplu teori ve solfej dersinin ardından bireysel davul derslerine katılıp, dönem sonunda uygulanacak sınavlar sonucunda sertifika sahibi olabilirsiniz.

*Derslerimiz randevuyla programlanmaktadır.

Eğitmenler Hakkında

  • Erdem Göymen: 2000’li yılların başından itibaren Jehan Barbur, Tibet Ağıtan, Arto Tunç, Selçuk Sun, Ayten Alpman, Çiğdem Erken, Özer Özel, Kardeş Türküler, Şirin Soysal, Selen Gülün, Demirhan Baylan gibi, pek çok sanatçıyla yurt içi ve dışı konserlerde yer aldı. Şu sıralar Bajar, Şirin Soysal, Başak Yavuz, Evrim Demirel Ensemble, Armenian Arakasd Band, Korhan Futacı ve çeşitli caz grupları ile müzik ve sahne çalışmalarına devam etmektedir.
  • Umut Pelit: 27 Aralık 1974 Ankara doğumlu olan Umut Pelit  2011 yılında kendi beste ve düzenlemelerinden oluşan “Zefir” adlı albümünü müzikseverlere sunmuştur. Hisar Okullarındaki eğitmenlik hayatının yanısıra Emre Kınay ve Volkan Şanda Su Davulları Projesi ile sahne çalışmalarını sürdürmektedir. 2014 yılında Mapex firması ile çalışmaya başlayan müzisyen özel olarak seçtiği Mapex Saturn Exotic V davullarının, İstanbul Agop Zillerinin, Regal Tıp Bagetlerinin ve A Tune Ears  In Ear kulaklık sistemlerinin de Türkiye temsilcilerinden birisidir. Feridun Düzağaç, Cem Karaca, Soner Arıca, Yonca Evcimik, Bora Öztoprak, Asya, İzel, Volkan Konak, Yonca Lodi, Edip Akbayram, Melis Sökmen, Akrep Nalan, Nazan Öncel, Mazlum Çimen, Leman Sam, Kazım Koyuncu, Vedat Sakman, Zuğaşi Berpe, Hakan Aysev, Hüsnü Arkan, Birsen Tezer, Ayça Varlıer ve Tolga Futacı gibi sanatçılara uzun yıllar boyunca orkestra üyesi olarak eşlik etmiştir.