Piyano

Geniş yaş aralığı düşünülerek, her seviye için hazırlanmış Hisar Müzik Akademisi; piyanoyu tanıtmak ve sevdirmek için zengin eğitim içeriği eşliğinde enstrümanı öğretmeyi ve öğrencilerin piyanoyu hayatlarının bir parçası haline getirmelerini hedefler. Dersler doğru pozisyonda oturuş, duruş, tuşe hakimiyeti, el bilek kuvvetlendirme egzersiz çalışmaları, ödev sorumluluğu ve evde enstrümanını tekrar etme, çalışma bilinci geliştirme, nota-ritim çalışmaları ve akıcı çalma teknikleri ile ilerlemektedir.  Derslerimizde beden-zihin rahatlığını sağlayan pedagojik ve psikosomatik unsurlar eğitimin bir parçası haline getirilmiştir. Bireysel müzik odalarında yapılan derslerde öğrencilerin kişisel öğrenme ritimlerine paralel programlar uygulanmaktadır. Piyano branşında çalışmalarınıza devam ederken okulumuzun üyesi olduğu Royal Akademi programından da yararlanabilirsiniz.

Hisar Müzik Akademisi ABRSM (The Associated Board of the Royal Schools of Music) sınav sistemine öğrenci hazırlamaktadır.  İngiliz Kraliyet Akademisi’nin müzik alanında uygulamakta olduğu sertifika ve diploma programı, Avrupa ve Amerika başta olmak üzere uluslararası geçerliliğe sahip bir eğitim ve sınav sistemidir. Toplu teori ve solfej dersinin ardından bireysel piyano derslerine katılıp, dönem sonunda uygulanacak sınavlar sonucunda sertifika sahibi olabilirsiniz.

*Derslerimiz randevuyla programlanmaktadır.

,   Eğitmen Hakkında

  • Alpay Vural:İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümünü bitirdi. Aktif olarak sürdürdüğü sahne kariyerinin yanısıra 2012 yılından itibaren Hisar Müzik Akademisinde piyano öğretmenliği yapmaktadır.
  • Cenk Çalışan: 1997 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü Piyano Anabilim dalından mezun oldu. 1989- 1994 yılları arasında Faris Akarsu ile piyano, solfej, armoni çalıştı. 2008 yılından itibaren Hisar Okullarında ve Hisar Müzik Akademisinde piyano öğretmenliği yapmaktadır.
  • Deniz Bayhan: 1990 yılında İstanbul’da doğdu. Küçük yaşlarda başlayan müziğe merakıyla beraber profesyonel eğitim hayatına İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde başladı. Ardından 2016’da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Lisans Bölümünü Süreyya Baraz’ın öğrencisi olarak tamamladı. 2012 yılında Erasmus değişim programıyla  gittiği Viyana’da “Musik und Kunst Privatuniversitaet der Stadt Wien”de Gerhard Geretschlaeger ile çalıştı. Pianoforte çalışmalarını ise Stefan Gottfried ile sürdürdü. İÜDK’da eğitim boyunca oda müziği çalışmalarını Doç.Beste Tiknaz Modiri ve Gülnare Şekinskaya ile sürdürdü. ADA Trio ile Mimar Sinan Edirne Rotary Kulübü Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışmasında 3.lük ödülü ve 1.Eğirdir Oda Müziği Yarışması’nda 3.lük ödülü aldı. İngiltere, Belçika, İtalya, Yunanistan ve Türkiye’de olmak üzere Evgeny Mogilevsky, Ewa Poblocka, Marta Gulyas, Andrei Diev, Yekaterine Lebedeva, Hüseyin Sermet, Emre Elivar ve Tuluğ Tırpan gibi isimlerin ustalık sınıflarına katıldı.  2019’da “ Franz Liszt’in Deux Légendes adlı eserinde piyanonun bir anlatıcı olarak rolü” başlıklı yüksek lisans teziyle İÜDK’daki piyano performans eğitimini tamamladı. 2017’den beri aynı kurumda korrepetisyon, piyano ve piyano repertuvarı dersleri vermekte ve öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.
  • Nadide Melike Çetin: 1986 yılında Tokat’ta doğdu, lise öğrenimini Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde, üniversite öğrenimini ise Marmara Üniversitesi Müzik öğretmenliği bölümünde, keman ve piyano dallarında eğitim alarak tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında Müzikal Oyunculuğu okudu. Burada vokal, dans ve oyunculuk eğitimi aldı. 2011 yılından beri London College of Music sertifika programına keman, piyano ve pop vokal dallarında öğrenci yetiştiriyor.
  • Umut Can Demir: 1996 yılında İstanbul’da doğdu. Piyano çalmaya 7 yaşında başladı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet  Konservatuarı’nda ve Almanya’da Hochschule für Musik Saar’da okudu. MSGSÜ’de Doç. Melin Molla, Prof. Metin Ülkü ve Prof. Burcu Aktaş ile Hfm Saar’da ise Prof. Kristin Merscher ile çalıştı.
  • Özge Sorgun Doğan: 1990 Çanakkale doğumludur. Lise öğrenimini “Çanakkale Hüseyin Akif Terzioğlu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde”, üniversite öğrenimi ise “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalında” tamamlamıştır. Ana branş enstrümanları piyano ve kemanın yanı sıra, Müziksel işitme, okuma ve yazma, ses ve koro eğitimi, orkestra gibi diğer branşlarda da eğitimlidir. Eğitmenlik kariyerinin 8. yılında okulumuzda piyano Öğretmeni olarak yer almaktadır.