Cimnastik

Lokomotor (yer değiştirme), Manipulatif (nesne kontrollü) ve stabil beceriler spor bilimlerinin temel becerileridir. Birçok spor branşı bu becerilerden bazılarına yoğunlaşırken cimnastik sporu bu üç temel beceri grubunu eş oranda kullanarak tüm sporların temelini oluşturmaktadır. Hisar Akademi  cimnastik eğitimimizdeki temel amaç öğrencilerimizin bu becerileri kazanarak gerek profesyonel sporculukta gerekse sportif aktivite ve yaşamları boyunca yüksek seviyede sporcu kimliği kazanmasıdır. Sporcular temel seviyeden ileri seviyeye kadar mevcut cimnastik gruplarımızda ilerleyerek kendilerini geliştirecek ve yüksek sporculuk becerileri kazanacaklardır. 

Eğitmenler Hakkında

  • Anıl Ünüvar: Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden Artistik Cimnastik ihtisas dalında mezun oldu. Cimnastik sporu yaptığı süre içerisinde birçok başarıya imza attı. Kadıköy ilçesi Artistik Cimnastik Şampiyonası İstanbul ikinciliği, Bağlarbaşı Spor Kulübü Yıldız Takım İstanbul ikinciliği elde etti.
  • Arkın Ünüvar: Uzmanlığını cimnastik kondisyonerliği üzerine yapan Arkın Ünüvar şu anda Hisar Akademi’de çalışmalarını sürdürüyor.
  • Dilek Yanlızoğlu: Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezun olduktan sonra Türkiye’de profesyonel olarak Ritmik Cimnastik sporunu yapan öncü sporculardan biridir.
  • Merve Uçan: Marmara Üniversitesi Spor Akademisi Spor Yönetimi mezunu eğitmenimiz, Hisar Akademi’de çalışmalarını sürdürüyor.
  • Nursel Türk: 2003 Yılında Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliğinden mezun olduktan sonra spor hayatına ilk cimnastik eğitimi alarak başlayıp üniversite de akademik olarak cimnastik dersleri almıştır. Basketbol, buz pateni, yüzme antrenörlük belgelerine sahiptir. 11 yıllık öğretmenlik hayatına Hisar Okulları’nda beden eğitimi öğretmeni olarak devam etmektedir.
  • Serdar Çelebi: Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden Artistik Cimnastik ihtisas dalında mezun oldu. 1999-2018 yılları arasında Bağlarbaşı Cimnastik Salonu’nda başlangıç seviyesinden, milli takıma kadar antrenörlük yapmıştır. Hisar Okulları’nda beden eğitimi öğretmenliği yapmaktadır.