LCM

London College of Music Sınav Sistemi

1887’den beri hizmet veren London College of Music Examinations (LCME) West London Üniversitesi bünyesinde yaratıcı sanat branşlarında hizmet veren köklü bir uluslararası akreditasyon sistemidir. 

Bu sisteme göre her yıl belirlenen tarihlerde İngiltere’den gelecek olan London College of Music (LCM) yetkilileri tarafından yapılan sınavlara katılacak öğrenciler, sekizinci seviye sınavını  tamamladıktan sonra LCM’nin Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans programlarının sınavlarına  girerek bu diplomaları da alabilmektedir. Pandemi süresinde sınavlar online olarak yapılmaktadır.

Öğrenciler Preparatory, Step 1 ve Step 2 seviyelerinde öğrenci branşına göre LCM metodunda bulunan eserleri seslendirdikten sonra müzikal bilgi sorularından sorumlu olacaktırlar.  Grade 1 ve daha üstü seviyelerde öğrenci branşına göre eserleri seslendirdikten sonra girdiği seviyenin zorluk derecesine göre teknik çalışmalar, müzikal bilgi, müzikal işitme ve deşifre (ilk bakışta çalma) sınavına tabi tutulur. Puanlama yüzdesi aşağıdaki gibidir:  

Teknik Çalışma: %15 / Performans: %60 / Müzikal Bilgi: %7 / Deşifre: %10 / Müzikal İşitme: %8 

Uluslararası akreditasyon sistemi içerisinde yer alan ve tüm dünyada geçerli bir belgeye sahip  olmak, çocuklarımızın gelecekte atacakları adımlar için vazgeçilmez bir portfolyo  niteliği taşımaktadır.