Hisar Yaz Okulu

Öğrencilerimizi SAT ve AP sınavlarına hızlı ve etkili bir şekilde hazırlamak ve akademik başarılarında destek olmak amacıyla 3-14 Temmuz 2023 tarihleri arasında SAT ve AP Yaz Okulu programları açılacaktır. Programın detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

SAT DERSLERİ

SAT (Scholastic Assessment Test), Amerika Birleşik Devletleri’nde üniversiteye kabul sürecinde önemli bir rol oynayan bir sınavdır. Bu sınavda öğrencilerin Matematik ve İngilizce okuma-yazma yetenekleri ölçülmektedir. Günde 3 saat İngilizce ve 3 saat Matematik dersleriyle öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları alanlarda güçlenmelerini sağlayacak olan bu kurs, konusunda uzman öğretmenlerimiz tarafından verilecektir. Öğrencilerimiz, bu kurs sayesinde sınavın her iki bölümünde de kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacak ve sınav stratejilerini öğrenerek daha güvenli bir şekilde sınava gireceklerdir.

SAT sınavı, üniversite kabul sürecinde büyük öneme sahip bir faktördür ve öğrencilere akademik yeteneklerini ve potansiyellerini gösterme fırsatı sunar. Okulumuzun SAT Kursu, öğrencilerimizin bu sınavda en iyi performanslarını sergilemelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Kurs süresince öğrencilerimize sınav formatı, soru tipleri ve püf noktaları hakkında kapsamlı bir şekilde bilgi verilecek ve pratik yapma imkanı sunulacaktır.

AP DERSLERİ

AP Physics 1

Ders kapsamı içinde bulunan tüm üniteler hızlı ve yoğunlaştırılmış bir program dahilinde işlenecektir. Kurs boyunca aşağıdaki konular işlenecektir.

1. Kinematics
2. Dynamics
3. Circular Motion and Gravitation
4. Energy
5. Momentum
6. Torque and Rotational Motion
7. Simple Harmonic Motion
8. Fluids

Ayrıca sınava hazırlanmak için nasıl bir yol takip edilmesi gerektiği, sınav formatı, sınavda sorulan soru tipleri hakkında bilgi verilecektir. Uygulayacağımız program önümüzdeki yıl 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik olacak ve yoğun bir çalışmayı gerektirecektir. ‘AP Physics 1’ kursu iki hafta boyunca her gün 6 saat olarak planlanmış olup, konusunda uzman öğretmenlerimiz tarafından verilecektir.

AP Physics 2

Önümüzdeki yıl yapılacak olan “AP Physics 2” sınavına hazırlanmak için yaz kursu açılacaktır. Ders kapsamı içinde bulunan tüm üniteler hızlı ve önemli noktaları vurgulayarak işlenecektir. Program kapsamında işlenecek konular:

1. Thermodynamics
2. Electric Force, Field and Potential,
3. Electric Circuits
4. Magnetism and Electromagnetic Induction
5. Geometric and Physical Optics
6. Quantum, Atomic and Nuclear Physics

Kurs boyunca sınava hazırlanmak ve çalışmak için nasıl bir yol takip etmeniz gerektiği açıklanacak, sınav formatı, sınavda sorulan soru tipleri hakkında çalışmalar yapılacaktır. Uygulayacağımız program önümüzdeki yıl 10,11,12 sınıf olacak öğrencilere yönelik olacak ve yoğun bir çalışmayı gerektirecektir. AP Physics 2 kursu her gün 6 saat olarak planlanmış olup konusunda uzman öğretmenlerimiz tarafından verilecektir.

AP Physics C- Mechanics

Ders kapsamı içinde bulunan tüm üniteler hızlı ve önemli noktaları vurgulayarak işlenecektir. Program kapsamında işlenecek konular:

1. Kinematics
2. Newton’s Laws of Motion
3. Work, Energy, Power
4. Systems of Particles, Linear Momentum
5. Rotation
6. Oscillations
7. Gravitation

Kurs boyunca sınava hazırlanmak ve çalışmak için nasıl bir yol takip etmeniz gerektiği açıklanacak, sınav formatı, sınavda sorulan soru tipleri hakkında çalışmalar yapılacaktır. Uygulayacağımız program önümüzdeki yıl 11,12. sınıf olacak öğrencilere yönelik olacak ve yoğun bir çalışmayı gerektirecektir. AP Physics C: Mechanics dersi, içeriği gereği “AP Calculus AB” veya benzeri bir dersi tamamlamış olarak, temel düzeyde türev ve integral uygulamalarını gerçekleştirebilmeyi gerektirmektedir. Program her gün 6 saat olarak planlanmış olup konusunda uzman öğretmenlerimiz tarafından verilecektir.

AP Chemistry

Ders kapsamı içinde bulunan tüm üniteler, hızlı ve önemli noktalar vurgulanarak işlenecektir. Sınava hazırlanmak ve çalışmak için nasıl bir yol takip etmeniz gerektiği açıklanacak, sınav formatı, sınavda sorulan soru tipleri hakkında bilgi verilecektir. Uygulayacağımız program önümüzdeki yıl 10,11,12. sınıf öğrencilerine yönelik olacak ve yoğun bir çalışmayı gerektirecektir. AP Kimya kursu her gün 6 saat olarak planlanmış olup konusunda uzman öğretmenlerimiz tarafından verilecektir. Program kapsamında işlenecek konular:

1. Atomic Structure and Properties
2. Molecular and Ionic Compound Structure and Properties
3. Intermolecular Forces and Properties
4. Chemical Reactions
5. Kinetics
6. Thermodynamics
7. Equilibrium
8 Acids and Bases
9. Applications of Thermodynamics

hisar akademi kayıt