Hisar Yaz Okulu

Hisar Yaz Okulu 10-14 yaş grubuna yönelik programını velilerimizden aldığımız geri dönüşler ışığında hazırladık. 10-14 yaş aralığındaki tüm öğrencilere açık olan yaz programı; 3-14 Temmuz 2023 tarihleri arasında aşağıdaki şekilde gerçekleşecektir.

KAYKAY
Milli Takım antrenörü Tuncay Kocal’ın önderliğinde yapılacak kaykay derslerimizde, okulumuza kurulacak özel parkurda temel kaykay hareketlerini öğrenmenin yanı sıra güvenli kaykay kullanımı, düşme teknikleri ve düşme sonrası kalkma gibi önemli becerileri de kazanacaksınız. Ayrıca, kaykay parkurlarında nasıl yol alacağınızı, engelleri nasıl aşacağınızı öğreneceksiniz. İster yeni başlayan biri olun, ister deneyimli bir kaykaycı, derslerimiz her seviyeye uygun olarak tasarlanmıştır.

SANAT ATÖLYESİ
Gençlere yönelik olarak tasarlanmış olan sanat atölyesi size farklı sanat tekniklerini deneyimleme ve yeteneklerinizi geliştirme fırsatı sunacak. Sanat derslerimize katılarak, yaratıcılığınızı geliştirecek, el becerilerinizi artıracak ve farklı sanat disiplinlerini keşfedeceksiniz. Papier mache, ebru sanatı ve seramik gibi çeşitli tekniklerle tanışacak ve bu teknikleri kullanarak kendi eserlerinizi yaratacaksınız. Her bir teknik, size farklı bir deneyim sunacak ve sanatın sonsuz olanaklarını keşfetmenize yardımcı olacak.

İNGİLİZCE DRAMA
İngilizce Drama dersleri sahne duruşu, jest ve mimik kullanımı, karakter tanıma gibi kazanımlarıyla güçlendirilmiş İngilizce bir programdır. İlk hafta, öğrenciler sahnede rahat olma, sahneye alışma ve rol oynama becerilerini geliştirmek için çalışacaklar. İkinci hafta ise, rol yapma ve doğaçlama yeteneklerini geliştirmek amacıyla kısa İngilizce metinlerden bölümler kullanılarak karakter analizi ve rol oyunları üzerinde çalışılacaktır. Tecrübeli eğitmen Berrin De Bayar eşliğinde öğrencilerimiz İngilizce pratik yaparken sahnede kendilerini ifade etme ve rol alma becerilerini geliştirecekler.

GÖRSEL TASARIM VE 2D ANİMASYON
2 boyutlu evrende eğlenceli videolar oluşturacağımız bu derste; animasyon filmleri, çizgi filmler, reklam filmleri, eğitici materyaller ve oyunlar gibi birçok içeriğin üretilmesinde yaygın olarak kullanılan araçlardan biri olan VYOND aracı ile 2D animasyon yapmanın temelini A’dan Z’ye öğreneceğiz. Hikaye kurgusu, storyboard oluşturma, çoklu ortam tasarım ilkeleri gibi bizlere yardımcı olabilecek dinamiklere de göz atacağız. Dersler boyunca, Vyond’a kaydolma, araç çubuğu simgelerini anlama, zaman çizelgesinde gezinme ve çeşitli animasyon stillerini keşfetme gibi temel teknikleri öğreneceksiniz. Sahne geçişleri, kamera açıları ve hareket yolları gibi etkili animasyon efektlerinde ustalaşıp kendi animasyonunuzu oluşturabileceksiniz.

SPORMİX
Spormix dersimizde futbol, basketbol, voleybol gibi takım sporlarının yanında dikkat, çabukluk, koordinasyon, reaksiyon ve esneklik gibi çalışmalar hedeflenmektedir. Parkur oyunları, fitness aktiviteleri ve takım sporlarından alıntılar yaparak oluşturulan bu program eğlenceli vakit geçirirken koordinasyon becerilerini de geliştirme fırsatı sunuyor.

hisar akademi kayıt