Vokal-Şan

Hisar Müzik Akademisi vokal şan derslerinde bireyin ses çıkarma sürecinde gövdesinden maksimum faydalanmasını sağlayacak egzersizler ve alıştırmalar öncelikle yer alır. Doğru ses ve doğru artikülasyon çalışmaları derslerin omurgasını oluşturur. Eşlikli söylenilen parçalarla uygulamalar yapılarak süreç tamamlanır. Bireysel müzik odalarında yapılan derslerde vokal şan branşında çalışmalarınıza devam ederken klasik eğitimde okulumuzun üyesi olduğu Royal Akademi programından yararlanabilirsiniz.

Hisar Müzik Akademisi ABRSM (The Associated Board of the Royal Schools of Music) sınav sistemine öğrenci hazırlamaktadır.  İngiliz Kraliyet Akademisi’nin müzik alanında uygulamakta olduğu sertifika ve diploma programı, Avrupa ve Amerika başta olmak üzere uluslararası geçerliliğe sahip bir eğitim ve sınav sistemidir. Toplu teori ve solfej dersinin ardından bireysel gitar derslerine katılıp, dönem sonunda uygulanacak sınavlar sonucunda sertifika sahibi olabilirsiniz

Eğitmen Hakkında

Derya Baysal: 1972 yılında Giresun’da doğdu. 1995 yılında Marmara Üniversitesi müzik öğretmenliği bölümünü bitirdi. Üniversite eğitiminin ardından Devlet Sanatçısı Ayhan Baran ile şan çalışmalarına devam etti. TRT Çok Sesli Çocuk ve Gençlik Korolarında 14 yıl korist olarak yer aldı, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Korosunda 2 yıl koristlik yaptı. 2004 yılından bu yana Hisar Okullarında müzik öğretmeni olarak görev yapmaktadır.