Klasik Gitar

Hisar Akademi Müzik Okulu ABRSM (The Associated Board of the Royal Schools of Music) sınav sistemine öğrenci hazırlamanın yanı sıra bu eğitimi hobi olarak sürdürmek isteyen katılımcılara uygun ders programı çeşitliliği sunuyor. Bireysel müzik odalarında yapılan derslerde klasik gitarı en iyi şekilde öğrenecek ve çalacaksınız.

Klasik gitar branşında okulumuzun anlaşmalı olduğu Royal Akademi programından yararlanabilirsiniz. İngiliz Kraliyet Akademisi’nin müzik alanında uygulamakta olduğu sertifika ve diploma programı, Avrupa ve Amerika başta olmak üzere uluslararası geçerliliğe sahip bir eğitim ve sınav sistemidir. Belirli aşamalar sonucunda bu programa katılanlar Associated Board of Royal Schools of Music sertifikası alma hakkı kazanıyor. Toplu teori ve solfej dersinin ardından bireysel gitar derslerine katılıp, dönem sonunda uygulanacak sınavlar sonucunda sertifika sahibi olabilirsiniz.

Derslerimiz randevuyla programlanmaktadır.

Eğitmenler Hakkında

Erkan Çeçen: 1995 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü Klasik Gitar Anabilim dalından mezun oldu. Gitarist ve Bas gitarist olarak çeşitli sanatçı ve topluluklarla yurt içi ve yurt dışı konserlerde sahne aldı. Hala Hisar Okulları’nda klasik gitar, bas gitar ve trompet öğretmenliği yapmaktadır.

Aydın Akçay: 1996 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2010 yılından beri Hisar Okulları’nda klasik gitar öğretmenliği yapmaktadır.

Can Saçkan: 2014 yılında University of Toronto’dan Sosyoloji ana dal, Müzik Tarihi yan dal ve Yakın ve Orta Doğu Medeniyetleri yan dal diplomalarını alarak mezun oldu. Lise eğitimini tamamladığı Hisar Lisesi’nin orkestrası olan B Yüzü’nde 5 sene boyunca görev aldı. Kanada ve Türkiye’de çeşitli sanatçı ve topluluklarla konser verdi. Şu sıralar kurucularından olduğu ‘Beyler’ grubunda, İskender Paydaş’ın prodüktörlüğünü üstlendiği bir albüm çalışması yürütmektedir.

BAŞVUR

Hisar Akademi kuralları için tıklayınız.