Keman

Yaylı çalgılar ailesinin en küçüğü olan bu enstrümanı Hisar Akademi keman derslerinde öğrenebilirsiniz. Hisar Akademi Müzik Okulu ABRSM (The Associated Board of the Royal Schools of Music) sınav sistemine öğrenci hazırlamanın yanı sıra bu eğitimi hobi olarak sürdürmek isteyen katılımcılara uygun ders programı çeşitliliği sunuyor. Müzik odalarında kemanın insanı derinden etkileyen eşsiz sesine kulak verip, çalmayı öğreneceksiniz.

Keman branşında okulumuzun anlaşmalı olduğu Royal Akademi programından yararlanabilirsiniz. İngiliz Kraliyet Akademisi’nin müzik alanında uygulamakta olduğu sertifika ve diploma programı, Avrupa ve Amerika başta olmak üzere uluslararası geçerliliğe sahip bir eğitim ve sınav sistemidir. Belirli aşamalar sonucunda bu programa katılanlar Associated Board of Royal Schools of Music sertifikası alma hakkı kazanıyor. Toplu teori ve solfej dersinin ardından bireysel keman derslerine katılıp, dönem sonunda uygulanacak sınavlar sonucunda sertifika sahibi olabilirsiniz.

Derslerimiz randevuyla programlanmaktadır.

Eğitmen Hakkında

Zehra İmren Görgün: Çanakkale Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümünü bitirdikten sonra Muğla Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Anabilim Dalı Müzik Bölümü'nden mezun oldu. MSGSÜ keman ve viyola öğretmeni Prof. Nuri İyicil ile çalışmalarını sürdürdü. 9 Eylül Üniversitesi Müzik Bölüm Başkanı Prof. Memduh Özdemir'den armoni dersleri aldı. Hisar Okullarında keman öğretmenliği yapmaktadır.BAŞVUR

Hisar Akademi kuralları için tıklayınız.