Keman

Keman, yaylı çalgılar ailesinin en tiz  sesine sahip olan, müzik duyarlılığının geliştirmesinin yanı sıra bireye ileri derecede müzikalite katan, pratik zekayı geliştirme sürecini hızlandıran enstrümanlardan biridir. Hisar Müzik Akademisi keman dersleri öğrencilerin müziği oluşturan temel öğeleri kavramalarını, keman hakkında temel müzik bilgilerine sahip olmalarını ve enstrümanını seviyesine göre çalmalarını hedefler. Bireysel müzik odalarında yapılan derslerde öğrencilerin kişisel öğrenme ritimlerine paralel programlar uygulanmaktadır. Keman branşında çalışmalarınıza devam ederken okulumuzun üyesi olduğu Royal Akademi programından da yararlanabilirsiniz.

Hisar Müzik Akademisi ABRSM (The Associated Board of the Royal Schools of Music) sınav sistemine öğrenci hazırlamaktadır.  İngiliz Kraliyet Akademisinin müzik alanında uygulamakta olduğu sertifika ve diploma programı, Avrupa ve Amerika başta olmak üzere uluslararası geçerliliğe sahip bir eğitim ve sınav sistemidir. Toplu teori ve solfej dersinin ardından bireysel keman derslerine katılıp, dönem sonunda uygulanacak sınavlar sonucunda sertifika sahibi olabilirsiniz.

*Derslerimiz randevuyla programlanmaktadır.

Eğitmen Hakkında

Başak Erşahin: Keman öğrenimine 1997 yılında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Zuhra Mansurova ile başlayan Başak Erşahin, buradaki eğitimi boyunca pek çok masterclassa katıldı. Çeşitli orkestralarda görev aldı. Lisans eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarında Prof. Nuri İyicil ile devam etti. 2006 yılından itibaren keman eğitimiyle beraber, Prof. Gürer Aykal’dan orkestra şefliği dersleri almaya başladı ve 2012 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Bölümünden mezun oldu. 2018 yılından bu yana Hisar Okulları'nda keman öğretmeni olarak çalışmaktadır

Zehra İmren Bekmezci: Çanakkale Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümünü bitirdikten sonra Muğla Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Anabilim Dalı Müzik Bölümünden mezun oldu. MSGSÜ keman ve viyola öğretmeni Prof. Nuri İyicil ile çalışmalarını sürdürdü. 9 Eylül Üniversitesi Müzik Bölüm Başkanı Prof. Memduh Özdemir'den armoni dersleri aldı. Zehra İmren Bekmezci aynı zamanda  Hisar Okullarında keman öğretmenliği yapmaktadır.

BAŞVUR

Hisar Akademi kuralları için tıklayınız.