Çello

Aynı zamanda viyolonsel olarak ta bilinen çello keman ailesinin üyesi olan yaylı bir çalgıdır. Yaklaşık 1,2 m uzunlukta ve en geniş yerinde 40 cm civarında olan viyolonsel bu boyutları nedeniyle oturarak çalınır. 

Estetik yapısı ve güzel sesiyle klasik müziğin en güzel enstrümanlarından birisi olan Çello dersleri bireysel gelişime olanak tanıyan program çeşitliliği ile yetişkin katılımcılara da açıktır.

Derslerimiz randevuyla programlanmaktadır.

Eğitmen Hakkında

Funda Kasnak Altun: Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun oldu. Hacettepe Konservatuvarında iki sene araştırma görevlisi olarak çalıştı ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrasının açmış olduğu sınavla İzmir Devlet Senfoni Orkestrasına girdi. Sonrasında İstanbul Devlet senfoni Orkestrasında çalışmaya başlayan Funda Kasnak Altun halen İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, MR Oda Orkestrası, Filarmonia İstanbul ve İstanbul Oda Orkestrası’nda konserlerine devam etmektedir. 2016 yılında ilgi duyduğu bir sistem olan ve Suzuki Eğitim Derneğinin düzenlemiş olduğu Suzuki çello eğitmenliği çalışmalarına katılmıştır, ve bu metot ile eğitim vermeye devam etmektedir.

 

 

 

BAŞVUR

Hisar Akademi kuralları için tıklayınız.