Çello

Hisar Müzik Akademisi çello derslerinin amacı, klasik müzik repertuvarında ilk sıralarda yer alan ve insan sesine benzerliğiyle dünyada en çok ilgi duyulan çalgılardan olan viyolonselin, ülkemizde özellikle çocukları hedefleyerek tanıtılmasıdır. Estetik yapısı ve güzel sesiyle klasik müziğin en güzel enstrümanlarından birisi olan Çello dersleri bireysel gelişime olanak tanıyan program çeşitliliği ile yetişkin katılımcılara da açıktır. Bireysel müzik odalarında yapılan derslerde öğrencilerin kişisel öğrenme ritimlerine paralel programlar uygulanmaktadır. Çello branşında çalışmalarınıza devam ederken okulumuzun üyesi olduğu Royal Akademi programından da yararlanabilirsiniz.

Hisar Müzik Akademisi ABRSM (The Associated Board of the Royal Schools of Music) sınav sistemine öğrenci hazırlamaktadır.  İngiliz Kraliyet Akademisinin müzik alanında uygulamakta olduğu sertifika ve diploma programı, Avrupa ve Amerika başta olmak üzere uluslararası geçerliliğe sahip bir eğitim ve sınav sistemidir. Toplu teori ve solfej dersinin ardından bireysel çello derslerine katılıp, dönem sonunda uygulanacak sınavlar sonucunda sertifika sahibi olabilirsiniz.

*Derslerimiz randevuyla programlanmaktadır.

Eğitmen Hakkında

Funda Kasnak Altun: Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun oldu. Hacettepe Konservatuvarında iki sene araştırma görevlisi olarak çalıştı ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrasının açmış olduğu sınavla İzmir Devlet Senfoni Orkestrasına girdi. Sonrasında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrasında çalışmaya başlayan Funda Kasnak Altun halen İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, MR Oda Orkestrası, Filarmonia İstanbul ve İstanbul Oda Orkestrasında konserlerine devam etmektedir. 2016 yılında ilgi duyduğu bir sistem olan ve Suzuki Eğitim Derneğinin düzenlemiş olduğu Suzuki çello eğitmenliği çalışmalarına katılmıştır ve bu metot ile eğitim vermeye devam etmektedir.